biuro@klr.com.pl

+48606301824

baner720x96
 • Singapur 2020
  Singapur 2020
  Wycieczka części grupy do Market Garden
 • Tajlandia 2020
  Tajlandia 2020
  Kuala Lumpur , rynek z owocami
 • Tajlandia 2020
  Tajlandia 2020
  Kuala Lumpur nocą..
 • Teneryfa 2019
  Teneryfa 2019
  Rekonesans 2019
 • Singapur 2020
  Singapur 2020
  Singapur Market Garden
 • Koh Rong 2019
  Koh Rong 2019
    Głodówka w Kambodży I'2019
 • Koh Rong
  Koh Rong
    Głodówka w Kambodży I'2019
 • Koh Rong
  Koh Rong
    Głodówka w Kambodży I'2019
Super User
Odsłony: 9521

coronavirus 4817450 1920 1298x6491Poniższy materiał jest podsumowaniem informacji które swoje źródła mają w linkach w stopce, zawiera informacje które przydatne powinny być specjalistom  w opracowaniu skutecznych terapii przeciwko wirusowi ConV-19, Z informacji tej wynika jednoznacznie że największym problemem tej pandemii jest głównie stres oksydacyjny, blokujący funkcjonowanie systemu oddechowego na tyle skutecznie, że zanim organizm wytworzy przeciwciała i rozpocznie procesy obronne, występują silne objawy zapalenia płuc i niewydolności oddychania, które mogą doprowadzić do śmierci pacjenta. Jest to główna przyczyna śmiertelnych przypadków związanych z epidemią wirusa 2019-nCov. Niestety duża śmiertelność powodowana jest przez europejskie procedury medyczne. A głównie przez używany bez zastanowienia tlen podczas respiracji.

Już wiele lat temu zdefiniowano że jednym z najlepszych antyoksydantów jest witamina C, która podana w dużych dawkach powoduje zmniejszenie szoku oksydacyjnego, zablokowanie burzy czynników zapalnych i powoduje przywrócenie prawidłowej funkcjonalności naszego systemu oddechowego. Wytworzenie naturalnej odporności i przeciwciał w naszych organizmach, to proces, który trwa jakiś czas i jeśli nie zostanie on zakończony, często następuje śmierć pacjenta z powodu nadmiernego rozwoju czynników chorobotwórczych, zanim organizm zbuduje swoje systemy obronne. Sprawdzone to zostało już nie raz i nie tylko w pozytywnych przypadkach leczenia takich chorób jak ebola czy SARS, ale też podczas silnych problemów z zapaleniami płuc czy zwykłą grypą.

Zapewnienie przeciwdziałania stresowi oksydacyjnemu wydaje się być logiczną koniecznością, a jednocześnie spotyka się z kompletną ignorancją przez medycynę akademicką. Jest to wręcz zastanawiające, jakie pobudki działają i w czyim interesie działa służba zdrowia, jeśli ignoruje nie tylko znane bardzo skuteczne powszechnie znane działania lekarzy Chińskich, którzy wykorzystując właśnie tą wiedzę i działania pozbyli się już właściwie problemu pandemii. w dniu 15 marca był pierwszy dzień, gdzie okazało się iż w Chinach nie przybył żaden nowy pacjent, a szpitale opuściły następne wyleczone osoby. Wystarczy przeanalizować wykres umieralności w Chinach aby zauważyć, że pandemia ta została tam opanowana.

A to właśnie tu zaczęto stosować wlewy z witaminy C jako jeden z głównych metod walki z wirusem.

Oprócz wspomnianej wielokrotnie witaminy C, znane są również inne metody silnego działania antyoksydacyjnego, jak np. stosowanie wodoru , szczególnie w postaci wody wodorowej, czyli uwodornionej wody z obniżonym redoksem, który to działa niesamowicie skutecznie i bez absolutnie żadnych skutków ubocznych. Wiedza na poziomie szkoły podstawowej wystarczy aby zrozumieć, że cząsteczki wodoru reagują z wolnymi rodnikami przekształcając się w cząsteczki wody, co jest absolutnie obojętne dla naszego organizmu. Pozyskiwać taką wodę możemy na kilka sposobów, zarówno w oparciu o specjalistyczne urządzenia których producentem jest głównie Jan Pokrywka, prekursor wiedzy o redoksie, wodorowaniu wody i komorach hiperbarycznych w Polsce, jak również przy pomocy znacznie mniej znanych ale zdecydowanie tańszych i praktycznych rozwiązań jak specjalne pręty magnezowe, wykonane w specjalnej technologii wytłaczania / wylewania w otoczce gazów, ponieważ magnez jest bardzo ciężkim metalem do obróbki – ma bardzo wysoką temperaturę spalania i podczas tego procesu spalania może stworzyć ogromne zagrożenie pożarowe. W zasadzie pożar wywołany przy spalaniu magnezu jest pozostawiony do samodzielnego wygaszenia, a temperatura około 3000 stopni powoduje, że potrafi on przepalić większość materiałów. Są też dostępne mniejsze wytwornice wody wodorowej, niedawno otrzymaliśmy jeden egzemplarz do testów i wkrótce przedstawimy wyniki badań. Pisaliśmy już o tym, m.in. tu:   http://www.ekovitaren.pl/index.php/blog/labolatorium/38-generator-h-opis

Jako ewentualną alternatywę można by też zastosować wodór w postaci gazowej, ale to już w przypadkach klinicznie beznadziejnych, aby zmienić skład atmosfery, przez zwiększenie ilości wodoru w składzie powietrza. Do tego potrzebne były by jednak badania i konieczność zachowania dużej uwagi i kontrolowania składu atmosfery.

Przypis:
W trakcie pisania tego artykułu, pojawiły się nowe informacje, które potwierdziły wiele tez postawionych w tym artykule. Okazało się że w Chinach, przy wspieraniu układu oddechowego chorych leżących pod respiratorami, stosowano mieszanki powietrza i wodoru. Więc prezentowane powyżej tezy o stosowaniu wodoru jako anty oksydantu są zgodne z praktyką specjalistów z Chin. Ciekawe też czy u nas stosuje się takie mieszanki, ponieważ jest tu ważny problem, przy wspomaganiu oddychania czystym tlenem, co jest procedurą podstawową w ujęciu obowiązujących reguł europejskiej medycyny akademickiej, to czy nie jest to w konflikcie z działaniami anty oksydacyjnymi i czy taka terapia nie wzmacnia szoku oksydacyjnego, nasilając efekty zapalenia płuc? Jeśli tak, to czy nie w takich działaniach upatrywać zwiększonej śmiertelności wśród chorych, zarażonych wirusem ConV-19?

Należy zwrócić uwagę na całą gamę innych antyoksydantów, jakie można by zalecić przy tych problemach. Wśród nich można by wymienić również kurkuminę czy melasę.

Oczywiście są to elementy podstawowo związane z obniżaniem stresu oksydacyjnego. Dodatkowo powinny być stosowane różne preparaty anty wirusowe, aby pozyskany czas na walkę organizmu wykorzystać na osłabianie samego wirusa i jego funkcjonalności w organizmie a szczególnie łączeniu się z białkami naszych komórek i wprowadzaniu dysfunkcji na poziomie organów.

Jedną z metod było stosowanie preparatów stosowanych przy leczeniu HiV – silne preparaty o znanej skuteczności anty wirusowej. Nie znam efektów stosowania tych preparatów w Polsce, wiem że jeden ze szpitali taką metodę starał się zastosować. Wielkim sukcesem medycyny w Chinach było zastosowanie leków ziołowych. Zastosowano tam liczne procedury Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, co przełożyło się o dodatkowe powstrzymanie choroby, ponieważ po opanowaniu głównych problemów z objawami zapalenia płuc, był to kolejny krok, który blokował działanie koronawirusa, blokował jego rozwój, możliwość dołączenia do komórek, przez co jego działanie zostało silnie ograniczone.

 Jednak problemy burzy oksydacyjnej i wynikających z tego problemów to nie koniec oceny przyczyn rozwoju tej pandemii. Kolejny element to zauważony problem opisany w innym artykule - Hipokaliemia. Znaczący spadek ilości potasu w naszym organiźmie to kolejny efekt działania tego wirusa, a właściwie jednostek chorobowych które wywołuje. Obniżenie poziomu potasu można oczywiście w prosty sposób zniwelować, powoduje ona objawy osłabienia, zawrotów głowy i możemy tu zauważyć objawy analogiczne jak te które występują przy zakłóceniach w działaniu elektrolitów. Jest bardzo możliwe że uzupełnienie ich w naszym organiźmie rozwiąże sporo problemów, a preparaty elektrolityczne są dostępne w każdej niemal aptece. Oczywiście sugerujemy też inne rozwiązania : Potas jest bardzo ważny, potrzebne duże uwodnienie i należy jeść pokarmy bogate w potas, takich jak banany, awokado, morele, brokuły, ziemniaki, itp zwłaszcza jeśli są w grupach wysokiego ryzyka

http://www.ekovitaren.pl/index.php/37-koronawirus/139-hipokaliemia-wystepujaca-u-prawie-wszystkich-pacjentow-z-covid-19

 Oczywiście obniżanie stresu oksydacyjnego i uzupełnianie elektrolitów, czy samego potasu w organiźmie to tylko działania dodatkowe ale w sumie o kluczowym znaczeniu. I od nich powinny zostać rozpoczęte wszelkie działania. Ale tyeż należy pamiętać, że należy działać holistycznie, wielowątkowo i działać też anty wirusowo. Mamy w tych działaniach spory zasób różnych środków. Ciekawe efekty uzyskiwali lekarze Chińscy stosując zestawy leków stosowanych przy leczeniu HiV. Ale zasoby tych leków nie są duże, a są one kosztowne. Mamy jednak do dyspozycji całą masę środków naturalnych. Może najmniej naturalne w stosowaniu były by tu takie produkty jak srebro koloidalne, czyli nano cząsteczki srebra w zawiesinie wodnej, który to preparat zwany jest naturalnym antybiotykiem. nanocząsteczki srebra reagują jak samonaprowadzające pociski z patogenami niszcząc je bardzo skutecznie. Innym środkiem są różnego rodzaju preparaty ziołowe, których jest cała gama, a wiele z nich ma niemal specjalizację w pomocy w zwalczaniu wirusów, z czego część znana jest ze skuteczności w stosunku do korona wirusów.

 Przypis:
Ze względu na coraz większą rozległość informacji, część danych postaramy się zamieścić w kolejnych artykułach. Ze względu na szybkość  rozwoju sytuacji, zamieszczamy ten materiał w formie jaka jest na chwilę pisania tego artykułu. 

 

2019-nCov powoduje nowe zapalenie wieńcowe (płuc) (NCP) spowodowane niewydolnością oddechową (ARDS) i niewydolnością wielonarządową. ARDS jest "burzą czynników zapalnych" co spowodowane jest przez uwalnianie dużej liczby czynników zapalnych, a istotą burzy czynników zapalnych jest wzrost stresu oksydacyjnego. Duża ilość terminowych przeciwutleniaczy, zwłaszcza duża liczba dożylnych zastrzyków C (IVC), w połączeniu z konwencjonalną terapią wspomagającą, to leczenie ARDS, powoduje zmniejszenie śmiertelności KPK i zmniejszanie objawów NCP (zapalenia płuc).

Krótkie wprowadzenie:

2019-nCov zapalenie płuc (NCP), który pochodzi z Wuhan, Chiny, obecnie rozprzestrzenia się na wiele innych krajów, znacznie wpływa na zdrowie, środki do życia i gospodarki Chińczyków i przyciąga uwagę na całym świecie (obecnie jest to już proces zakłócania gospodarki na całym świecie). Niestety, nie ma szczepionki lub konkretnego leku przeciwwirusowego na rok 2019-nCov. Pilnie potrzebujemy szybko wdrożonego i skutecznego i bezpiecznego leczenia, które nie tylko uratuje tych pacjentów i ogranicza rozprzestrzenianie się epidemii, ale także jest ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa psychologicznego ludziom na całym świecie, zwłaszcza Chińczykom ( obecnie Włochom i innym nacjom). Ostra niewydolność narządów, zwłaszcza niewydolność płuc (zespół ostrej niewydolności oddechowej, ARDS), jest kluczowym mechanizmem śmierci której przyczyną zdaje się być wirus 2019-nCov.

Ze względu na szybkie uwalnianie wolnych rodników i cytokin, znaczny wzrost stresu oksydacyjnego jest cechą ARDS, co prowadzi do uszkodzenia komórek, niewydolności narządów i śmierci. Dlatego wczesne stosowanie dużych dawek przeciwutleniaczy, zwłaszcza witaminy C, odgrywa kluczową rolę w leczeniu tych pacjentów. Wzywamy wszystkich przywódców i klinicystów do odwagi i szybkiego stosowania dużych dawek dożylnego Vit C, aby pomóc tym pacjentom i powstrzymać epidemię.

 2019-nCov to szybko rozwijająca się epidemia o wysokiej zachorowalności i śmiertelności.

 W badaniu 138 potwierdzonych przypadków KPK, Wang et al. poinformował, że OIOM miał wskaźnik obłożenia 26% i śmiertelność 4,3%. W innej analizie 99 potwierdzonych przypadków KPK u 17 (17%) rozwinął się zespół ostrej niewydolności oddechowej, z czego 11 (11%) pogorszyło się w krótkim okresie i zmarło z powodu niewydolności wielonarządowej.

 Zwiększony stres oksydacyjny spowodowany potencjalnymi "burzami cytokin" prowadzi do ARDS, który jest główną przyczyną wysokiej śmiertelności z powodu tych dużych infekcji wirusowych.

 

ARDS spowodowane przez burze cytokin jest główną przyczyną śmierci u tych pacjentów. Wirusy wieńcowe i grypa należą do wirusów pandemicznych, które mogą powodować śmiertelne uszkodzenie płuc i śmierć ARDS. Zakażenie wirusem powoduje "burze cytokin", które aktywują komórki błony wiatowej w naczyniach włosowatych płuc, powodując wzrost wypłukiwania neutrofilów i ciśnienia oksydacyjnego (reaktywny tlen i aktywny azot), co dodatkowo osłabia funkcjonowanie bariery płucnej. ARDS, charakteryzuje się ciężkim niedotlenieniem, jest zwykle związane z niekontrolowanym zapaleniem, uszkodzeniem oksydacyjnym, i uszkodzenie bariery pęcherzykowo-kapilarnej. Zwiększony stres oksydacyjny jest główną przyczyną uszkodzenia płuc, takich jak ostre uszkodzenie płuc (ALI) i ARDS - są to dwa objawy kliniczne ostrej niewydolności oddechowej, o wysokiej zachorowalności i śmiertelności.

Z 29 pacjentów z rozpoznaniem 2019-nCov zapalenie płuc, 27 (93%) wykazały podwyższone hsCRP, jedną z cech zwiększonego stresu oksydacyjnego. Nrf2 jest głównym regulatorem ekspresji białek chroniących komórki, napędzanych przez elementy reakcji antyoksydacyjnej (ARE). Aktywacja sygnału Nrf2 odgrywa istotną rolę w zapobieganiu uszkodzeniom komórek i tkanek wywołanym stresem oksydacyjnym. Systemy antyoksydacyjne w reakcjach komórkowych obejmują białka (np. enzymy) lub małe cząsteczki (np. witaminy C i E).

Nabzdyk i Bittner z Harvard Medical School (Massachusetts General Hospital) niedawno opublikowali artykuł w World Journal of Critical Journals of Critical Care, który zapewnia dobry przegląd niektórych biologicznych skutków Witaminy C w zarządzaniu opieką krytyczną:

 •  Przeciwutleniacze, chronią komórki przed utlenianiem;
 • Synteza sterydów i katecholamin, katecholamin, angiotensyny i konotologii kofaktorów antologii, które poprawiają hemodynamikę i może przyspieszyć spadek szoku oksydacyjnego.
 • Funkcja komórek odpornościowych. Zwiększona fagocytoza i chematyna neutrofili, wpływając na migrację makrofagów, zwiększając proliferację komórek T i NK, regulując ich funkcję i ewentualnie zwiększając powstawanie przeciwciał;
 • Funkcja komórek ubłonka. Zmniejszyć ekspresję iCAM międzybłonkowego i adhezji białych krwinek, poprawić funkcję bariery ubłonkowej, poprawić mikrokrążenie;
 • Produkcja karnityny, regulująca metabolizm kwasów tłuszczowych, może poprawić mikrokrążenie i czynność serca;
 • Gojenie się ran, synteza kolagenu kofaktorów, fibroblasty pro-divide.

Przeciwutleniacze, zwłaszcza wysokie dawki dożylnych kropli VC (IVC) (Witaminy C ) w leczeniu ARDS.

 Oczywiste jest, że wzrost ciśnienia utleniania odgrywa ważną rolę w patogenezie zgonów ARDS i NcP. Burze cytokin obserwowano zarówno w zakażeniach wirusowych, jak i bakteryjnych. Burze cytokin wydają się być powszechną i nieswoistą ścieżką, która prowadzi do zwiększonego stresu oksydacyjnego, ARDS i śmierci. Informacje te są ważne w leczeniu klinicznym. Ponieważ stosowanie dużych dawek przeciwutleniaczy w celu zapobiegania zwiększonemu stresowi oksydacyjnemu i zarządzania nim wydaje się logiczne, może być stosowane do tych śmiertelnych wirusowych pandemii bez konieczności oczekiwania na szczepionki i leki specyficzne dla patogenów tak długo, jak długo obecna epidemia 2019-nCov. W zasadzie, wysokie dawki dożylnej witaminy C (IVC) został klinicznie z powodzeniem stosowany w wirusowym ARDS i grypy.

 

Fowler et al. opisał 20-letnią kobietę cierpiącą na wirusowy ARDS (wirus nozdrza i enterowirus D68). Po zachorowaniu jej stan szybko się pogorszył i została przeniesiona na OIOM. Rutynowe standardowe leczenie było nieskuteczne, rozpoczęła ECMO (in vitro wymiany tlenu) leczenie trzeciego dnia. W pierwszym dniu ECMO również rozpoczął się od dużej dawki IVC, 200 mg / kg wagi / 24 godziny, podzielone na 4 razy co 6 godzin. Dzień po wysokiej dawce infuzji IVC, rentgenowskie wykazały wyraźną poprawę jej zmian w płucach. Po ciągłym stosowaniu ECMO i dużych dawek IVC, jej stan poprawił się szybko i przestała używać ECMO w 7 dniu ECMO. Pacjent wraca do zdrowia i jest wypisywany w 12 dniu przyjęcia bez konieczności suplementacji tlenem. Miesiąc później, rentgenowskie płuc wykazały pełne wyzdrowienie.

Gonzalez et al. (w tym jeden z autorów, Thomas Levy) niedawno zgłosił poważny przypadek grypy, który był skutecznie leczony dużą dawką IVC.

25-letni mg rozwiniętych objawów grypopodobnych podczas wakacji na Florydzie i szybko pogorszyła. Po około 2 tygodniach pacjent był silnie osłabiony, do takiego stopnia iż miał problem aby samodzielnie iść do toalety. Po powołaniu dr Gonzalesa pacjent otrzymał dużą dawkę IVC (50 g Vit C w 1000 ml roztworu Ringera, wstrzykniętą w ciągu 90 minut). Pacjenci natychmiast zgłosili znaczną poprawę następnego dnia. W czwartym dniu infuzji IVC, zgłosił uczucie normalne. Po powrocie do zdrowia kontynuował doustną vc (2 g, trzy razy dziennie).

Inna historia była szeroko rozpowszechniona w mediach społecznościowych.

Nowa Zelandia rolnik Alan Smith podobno zakontraktowane grypy świń podczas podróży w 2009 r. i przebywał na OIOM, za pomocą ECMO. Po rezygnacji z leczenia przez szpital, po licznych wysiłkach rodziny, pacjent w końcu użył dużej dawki IVC, następnego dnia pacjent wykazał znaczną poprawę. Pacjent, który został uznany za niezapisanego przez szpital i zrezygnował z leczenia został ostatecznie uratowany z linii śmierci przez IVC (Primal Panacea). Jeden z nas (Thomas Levy) jest konsultantem w tej sprawie.

Hemila et al. przeanalizowała długość pobytu VC i OIOM w metaanalizie 18 badań klinicznych w 2019 roku. Okazało się, że Vit C skrócił czas spędzony na OIOM, a badanie, opublikowane w czasopiśmie Nutrients, obejmowało 2004 pacjentów z OIOM. W tym raporcie VC skrócił czas spędzony na OIOM-ie 1766 pacjentów o 97,8%. W dodatku, Marik et al. poinformował, że używane IVC w 47 przypadkach oiOM posocznicy. Stwierdzono znaczne zmniejszenie śmiertelności u pacjentów w grupie IVC.

Przeciwutleniacze w diecie (witamina C i tion rzodkiewki) zmniejszają ostre zapalne uszkodzenie płuc spowodowane stresem oksydacyjnym u pacjentów z wentylacją mechaniczną.

Inne przeciwutleniacze (kurkumina) wykazano również, że obiecujący potencjał przeciwzapalny w zapaleniu płuc.

Wysoki dawki IVC stosuje się klinicznie przez dziesięciolecia, a ostatni dokument grupy ekspertów NIH wyjaśnia, że wysoka dawka IVC (1,5 g / kd waga) jest bezpieczny i nie ma znaczących skutków ubocznych.

Inne działanie witaminy C:

Badania naukowe potwierdzają, że wszystkie przebadane dotąd wirusy mogą być blokowane przez określone mikroskładniki odżywcze. Szczególnie witamina C zmniejsza lub całkowicie blokuje replikację wszystkich wirusów, do których jest stosowana. Nawet w komórkach osób przewlekle zakażonych wirusem HIV, wykazano, że witamina C zmniejsza replikację wirusów o ponad 99 procent.

Badania przeprowadzone przez naukowców Instytutu Badawczego dr Ratha wykazały, że skuteczność witaminy C w hamowaniu wirusa grypy jest najlepsza, gdy jest ona w synergii z innymi mikroelementami. Łącząc witaminę C z ekstraktem z zielonej herbaty, selenem i grupą aminokwasów, naukowcy stwierdzili, że formuła ta jest znacznie skuteczniejsza niż sama witamina C. Odpowiednie połączenie mikroskładników odżywczych zmniejszyło aktywność wirusową o 87 procent, w porównaniu z zaledwie 20 procentami, gdy stosowano tylko witaminę C. Ponadto synergia mikroskładników była skuteczna na wszystkich etapach infekcji wirusowej, co świadczy o ogromnym potencjale tej metody w zakresie naturalnej kontroli grypy

 Krótki opis:

 2019-nCov zapalenie płuc (NCP) jest szybko rozwijającą się epidemią o wysokiej zachorowalności i śmiertelności. Kluczowym mechanizmem ciężkiego KPK jest ostre uszkodzenie płuc spowodowane przez burze zapalne, w wyniku ARDS i śmierci. Wirusy wieńcowe, wirusy grypy i wiele innych zakażeń wirusowych na dużą skalę są zwykle związane ze zwiększonym stresem oksydacyjnym, który zwiększa się do uszkodzenia komórek oksydacyjnych, co prowadzi do niewydolności wielonarządowej. Dlatego, oprócz standardowych konwencjonalnych terapii wspomagających, antyoksydacyjne sdits również odgrywają kluczową rolę w leczeniu tych chorób. Badania kliniczne i przypadki pokazują teraz, że wczesne podawanie dużych dawek IVC może poprawić stan kliniczny pacjentów z OIOM, ARDS i grypy. Ważne jest, aby pamiętać, że pandemie, takie jak 2019-nCov będą kontynuowane w przyszłości. Ponieważ wysokie dawki IVC jest bezpieczny i skuteczny, wzywamy odpowiednich liderów i pracowników służby zdrowia do natychmiastowego zbadania klinicznego stosowania wysokiej dawki IVC. Więcej badań klinicznych IVC i doustnych VC (np. liposomy owinięte VC) są potrzebne do opracowania standardowych rozwiązań dla bieżącego zastosowania i są pilnie potrzebne do przyszłych zastosowań.

 Proces opracowywania szczepionek i leków przeciwwirusowych dla każdego nowego wirusa jest długi i nie może być szybko wprowadzony do użytku klinicznego. Dlatego rozwój szczepionek i specjalnych leków przeciwwirusowych jest tylko jedną z opcji. Wspólne patogenne mechanizmy tych epidemii, burze zapalne, stres oksydacyjny, wczesne stosowanie ivc i innych przeciwutleniaczy i wsparcia żywieniowego jest najlepszą polityką! Strategia ta może być nie tylko wykorzystana na 2019-nCov NCP, ale możemy gromadzić i uczyć się z doświadczenia, że jesteśmy przygotowani na kolejną pandemię.

Materiały źródłowe:

http://orthomolecular.org/resources/omns/v16n11-chi.shtml konieczne tłumaczenie z języka chińskiego, polecamy otworzyć w Chrome.

1. Wang D, Hu B, Hu C, Zhu F, Liu X, Zhang J, Wang B, Xiang H, Cheng Z, Xiong Y, Zhao Y, Li Y, Wang X, Peng Z. Charakterystyka kliniczna 138 hospitalizowanych pacjentów Z nowatorskim zapaleniem płuc zakażonym koronawirusem w 2019 r. W Wuhan w Chinach JAMA.

2. Chen N, Zhou M, Dong X, Qu J, Gong F, Han Y, Qiu Y, Wang J, Liu Y, Wei Y, Xia J, Yu T, Zhang X, Zhang L. Charakterystyka epidemiologiczna i kliniczna 99 przypadki nowatorskiego koronawirusa w 2019 r. w Wuhan w Chinach: badanie opisowe Lancet Lond Engl. 2020 30 stycznia;

3. Fowler III AA, Kim C, Lepler L, Malhotra R, Debesa O, Natarajan R., Fisher BJ, Syed A, DeWilde C, Priday A, Kasirajan V. Zespół World J Crit Care Med. 2017 4 lutego; 6 (1): 85-90.

4. Interferencja Meng L, Zhao X, Zhang H. HIPK1 łagodzi stany zapalne i stres oksydacyjny ostrego uszkodzenia płuc przez autofagię Med Sci Monit Int Med J Exp Clin Res. 2019 29 stycznia; 25: 827-35.

5. Yan X, Fu X, Jia Y, Ma X, Tao J, Yang T, Ma H, Liang X, Liu X, Yang J, Wei J. Nrf2 / Keap1 / ARE Sygnalizują za pośrednictwem antyoksydacyjnej ochrony ludzkiego łożyska mezenchymalnego Komórki pochodzenia płodowego w pęcherzykowych komórkach nabłonkowych Oxid Med Cell Longev.2019; 2019: 2654910.

6. Hecker L. Mechanizmy i konsekwencje stresu oksydacyjnego w chorobach płuc: implikacje terapeutyczne dla starzejącej się populacji Am J Physiol Lung Cell Mol Physiol. 2018 01; 314 (4): L642-53.

7. Chen L, Liu HG, Liu W, Liu J, Liu K, Shang J, Deng Y, Wei S. [Analiza cech klinicznych 29 pacjentów z nowatorskim zapaleniem płuc koronawirusa w 2019 r.] Zhonghua Jie He He Hu Xi Za Zhi Zhonghua Jiehe He Huxi Zazhi Chin J Tuberc Respir Dis. 2020 6 lutego; 43 (0): E005.

8. Liu Q, Gao Y, Ci X. Rola Nrf2 i jej aktywatorów w chorobach układu oddechowego Oxid Med Cell Longev. 2019; 2019: 7090534.

9. Nabzdyk CS, Bittner EA Witamina C w krytycznie złych wskazaniach i kontrowersjach World J Crit Care Med. 16 października 2018; 7 (5): 52-61.

10. Witamina C o wysokiej dawce i grypa: opis przypadku ISOM [Internet]. [Cyt. 9 lutego 2020 r.] Dostępne na stronie : https://isom.ca/article/high-dose-vitamin-c-influenza-case- raport /? z = wiadomość grupowa i isappinstalled = 0

11. Levy T. Primal Panacea, MedFox Publishing; 350 str. (Wydanie Kindle).

12. Levy TE. Primal Panacea. Medfox Pub, 2012. Kindle, 2017.

13. Hemilä H, Chalker E. Witamina C może skrócić czas pobytu na OIOM: metaanaliza. Składniki odżywcze. 2019 Mar 27; 11 (4).

14. Marik PE, Khangoora V, Rivera R, Hooper MH, Catravas J. Hydrokortyzon, witamina C i tiamina w leczeniu ciężkiej sepsy i wstrząsu septycznego: retrospektywne badanie przed-po. Klatka piersiowa. 2017; 151 (6): 1229–38.

15. Patel V, Dial K, Wu J, Gauthier AG, Wu W, Lin M, Espey MG, Thomas DD, Jr CRA, Mantell LL. Antyoksydanty dietetyczne znacznie osłabiają indukowane hiperoksją ostre ostre zapalenie płuc poprzez zwiększenie funkcji makrofagów poprzez zmniejszenie Akumulacja Airway HMGB1. Int J Mol Sci. 2020 1 lutego; 21 (3).

16. Zhang B, Swamy S, Balijepalli S, Panicker S, Mooliyil J, Sherman MA, Parkkinen J, Raghavendran K, Suresh MV. Bezpośrednie dostarczanie do płuc solubilizowanego kurkuminy zmniejsza nasilenie śmiertelnego zapalenia płuc. , Grudzień 2019; 33 (12): 13294-309.

.. 17. Wysokie dawki witaminy C (the PDQ (R)) - Zdrowie wersji Professional - National Cancer Institute [Internet] [2020 cytowane lutego 9] Dostępne od: https://www.cancer.gov/about-cancer/treatment / cam / hp / witaminy-c-pdq

1 https://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT04264533

 Powyższy artykuł jest przedrukiem i nie był recenzowany [co to znaczy?]. Raportuje nowe badania medyczne, które nie zostały jeszcze ocenione i dlatego nie powinny być wykorzystywane do kierowania praktyką kliniczną. Nie stanowi też porady medycznej ani żadnych zaleceń terapii. Zawiera jedynie znalezione informacje dotyczące różnych opraowań naukowych i praktyki medycznej, zgodnie z zasięgniętą wiedzą u źródeł, z których większość jest tu cytowana. Każde działanie terapeutyczne powinno być skonsultowane z lekarzem prowadzącym lub specjalistą o przygotowaniu zawodowym umożliwiającym ocenę tych materiałów.